Güncel

Duyurularımızı ve faydalı bulduğumuz bilgileri paylaşarak sürekli güncellediğimiz bölümümüz.

Baymak Eco 5 24 Fİ Kombi Hata Kodları

Baymak Eco 5 24 Fİ Kombi Hata Kodları

Baymak Eco 5 24 Fi Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.

  • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.

A03 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu anlamına gelir.

  • Çözüm Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise birçok parçada sorun olabilmektedir. Net bir tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.

  • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde sorun vardır. Tespit ve çözüm adına mutlaka teknik servis ile iletişime geçiniz.

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızasıdır.

  • Çözüm Arıza durumu hakkında teknik servis desteği almalısınız.

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır.

  • Çözüm Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka teknik servis ile iletişime geçiniz.

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızasıdır.

  • Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile uygulamayı yapmalısınız.

E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir.

Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu da sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Bir de cihaz kalorifer sisteminde ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka teknik servisdesteği almalısınız.

BAYMAK ÖZEL TEKNİK SERVİS DESTEK – 0224 413 66 33

Kategori: Kombi Arıza Kodları

Yorum Yaz (0) →

Yorum Yaz